Bu Blog PERYÖN İK Blog Yarışması’nda yarışıyor!

İK & İletişim yayına geçtikten tam bir yıl sonra PERYÖN İK Blog Ödülleri’nde aday oldu! Aday gösterilmenin sevinci ve yarışmanın heyecanını taşırken, PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği tarafından bu değerlendirmeye alınmak gerçekten gurur verici. 26 Ekim’e kadar devam edecek oylamada blogum bu yılın İK Blog Ödülleri’nde sizlerin desteğini bekliyor!

IMG_2993.JPG

Başlık atmak, spot yazmak, fotoğraf-görsel seçmek, detayları araştırmak, yazıyı yayınlamadan dört, belki on dört defa üstünden geçmek, üzerinde değişiklik, düzeltmeler yapmak ve nihayetinde Yayınla denen o sihirli tuşa basmak…

Bundan beş yıl önce bir internet sitesinde Editör’lük yaparken, bir İletişim mezunu olarak gazetecilik tutkusu ve heyecanını her gün bu şekilde yaşıyordum. Türk futbolu üzerine İngilizce yayın yapan günlük haber sitesinde Norveç’ten Avustralya’ya, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Amerika’ya dünyanın dört bir yanındaki futbolseverlere ulaşıyor, onlarla etkileşime girmek bana müthiş bir enerji ve mutluluk veriyordu.

IMG_2987.JPG

UEFA tarafından ‘online gazeteci’ olarak akredite dahi olmuştum.

Sıra profesyonel iş hayatına atılmaya gelince yolum tesadüfen İnsan Kaynakları’yla kesişti. Çok şanslı olduğumu hissediyorum çünkü İK’nın bir destek fonksiyonundan stratejik ortaklığa geçişine denk geldim. İnsan Kaynakları departmanları artık tepe yönetimlerin stratejilerini paylaştığı bir İş Ortağı olma yolunda ilerlerken, özel sektörde yaşanan yetenek savaşlarında işe alımda en nitelikli adayları çekmek ve işe alınan kalifiye adayları elde tutabilmek için İletişim tekniklerine başvurmaya başlamıştı.

Temel İK fonksiyonlarının yanı sıra şirketlerde İnsan Kaynakları departmanları tıpkı haber merkezleri ve reklam ajansları gibi harıl harıl İç İletişim ve İşveren Markası projeleri üzerinde çalışmaya, eşsiz ve çekici Çalışan Deneyimi uygulamaları geliştirmeye başladılar.

Okumayı, düşünmeyi ve fikir üretmeyi seven biri olarak İK & İletişim‘in bendeki gazetecilik refleksi boşluğunu doldurduğunu söyleyebilirim. Blog sayesinde işimle ilgili gözlem yapmak, araştırmak, ilham geldiğinde aklımdaki fikirleri yazıya dökmek hoşuma gidiyor. Üstelik çoğu zaman mobil bir şekilde akıllı telefonlar ve blog uygulamaları kullanarak herhangi bir yer ve zaman kısıtı olmadan bloguma kolayca vakit ayırabiliyorum.

IMG_2986.JPG

Sosyal Medya’yı da kullanarak diğer İK bloggerları ve İK profesyonelleriyle etkileşime girmek gerçekten müthiş keyifli oluyor. Blog yazılarımız ve Perşembe akşamları bir araya geldiğimiz #iksohbeti aracılığıyla birlikte fikir paylaşımı yapmanın işimize zenginlik kattığını ve gelecek adına çok değerli olduğunu düşünüyorum.

Her yeni blog yazımda beğeniler, güzel yorumlar almak ve sosyal medyada paylaşımlar yapılması motivasyonumu kat be kat arttırıyor. Başından beri beni destekleyen, blog yazmam için beni yüreklendiren tüm iş arkadaşlarıma ve sevdiklerime çok teşekkürler!

PERYÖN İK Blog Yarışması’nın tüm adaylarını görmek ve 26 Ekim’e kadar oyunuzu vermek için tıklayın: http://www.biotekno.biz/peryon/ik_blog_oylama.php

Herkese bol şanslar 😉

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: