İşveren Markanız Hazır Mı? / Video

Geçtiğimiz aylarda tamamladığım İnsan Kaynakları yüksek lisansımın bitirme projesi için ‘İşveren Markası’ konusunda çalışmıştım. Bitirme projemdeki bulguları da önümüzdeki günlerde paylaşacağım!

İşveren Markası konusuna hazırlanırken yararlandığım, hatta bir dersim için de sınıfta sunumda kullandığım müthiş bir video vardı. Adı: “Employer Branding 2010-2020: Flexibility”

employerbrandingvideo

Top Employers Institute (eski adıyla CFR Institute) tarafından 2010’da hazırlanan videoda bahsedildiği gibi İnsan Kaynakları Yönetimi için özellikle işgücü planlaması ve yetenek yönetimi konularında çok zorlu bir dönem.

Şirketler halihazırda işgücü piyasasında olan Babyboomer, X Kuşağı ve Y Kuşağı’nı bir arada tutabilmek için İş-Yaşam dengelerini sağlamak ve onlara esnek çalışma şartları sunmak durumunda. Üstelik bunu her üç kuşak için de hedef gruplarına göre farklı özelliklerde, farklı şekillerde sunmalılar. Yani nasıl ki marketing ekipleri yaptıkları CRM çalışmalarında müşterilerini farklı hedef gruplarına ayırarak onlarla iletişim kuruyor, onlara kampanyalar sunuyorsa İK da çalışanlarına veya potansiyel adaylara artık bu şekilde yaklaşmak zorunda.

Dört yıl önce yayınlanan fakat halen geçerliliğini koruyan, Avrupa işgücü piyasasından ilginç istatistikler ve harika infografikler içeren bu videoyu, İsviçre’deki Top Employers Institute’un da onayıyla, internette ilk defa Türkçe altyazılı olarak İK & İletişim’de sizlere sunuyorum:

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: